Partner wydania
IK , 20 kwietnia 2017

Najlepsze parki rozrywki w Europie

Partner wydania
Karuzele, diabelskie młyny, spływy rwącą rzeką czy szalone kolejki górskie należą do rozrywek, które uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Wycieczka do jednego z parków rozrywki może być wspaniałym urozmaiceniem wakacji w jednym z europejskich krajów. - Jest w czym wybierać - od parków tematycznych, przez wodne, po zoologiczno-botaniczne. Biura podróży przygotowały specjalne oferty na pobyt w hotelach blisko najbardziej atrakcyjnych takich obiektów w Europie, m.in. w Hiszpanii, Grecji czy we Włoszech, dzięki czemu zaplanowanie wyjazdu jest łatwiejsze. Niektóre oferty zawierają zniżki na bilety wstępu do parków - mówi Klaudyna Mortka z Wakacje.pl.

Podczas wczasów w Północnych Włoszech z pewnością warto odwiedzić Gardaland, park zlokalizowany
w okolicy jeziora Garda. Funkcjonuje od 1975 roku. Magazyn "Forbes" uznał go za jedno z najlepszych tego typu miejsc na świecie. Obejmuje powierzchnię 200 tys. m kw., a cały kompleks (wraz z Gardaland Sea-Life
i Gardaland Hotel) 445 tys. m kw. Rocznie park odwiedzają ok. 3 mln turystów. Podzielony jest na trzy sektory tematyczne: Fantasy, Adventure i Adrenaline. Do czołowych atrakcji należy rollercoaster "Oblivion: The Black Hole", otwarty w 2015 roku. Całodzienny bilet wstępu kosztuje 39,50 euro (168 zł), ulgowy 33 euro (140 zł).

Autor: shutterstock.com

Źródło: Shutterstock.com

Legoland to park rozrywki położony w Billund, na północy Danii. Powstał w tej samej miejscowości, co firma Lego, założona przez Ole Kirk Christiansena. Został otwarty w 1968 roku i zajmuje teren o powierzchni
123 tys. m kw. Wśród wielu atrakcji zobaczymy m.in. miniatury autentycznych budowli - stadionów, zamków czy pomników. Wszystko zbudowane jest oczywiście ze słynnych klocków. Znajdziemy tu także rollercoaster o wysokości 30 metrów. Parki Legoland powstały także w Niemczech, Kalifornii i Wielkiej Brytanii. Bilet wstępu do tego w Billund kosztuje 349 koron (199 zł), dzieci płacą 329 koron (187 zł).

Położony w południowo-zachodnim zakątku Niemiec, Europa-Park to jedna z najpopularniejszych atrakcji kraju. Znajdujący się nieopodal granicy francuskiej, w miejscowości Rust, działa już od 1975 roku. Jest największym parkiem rozrywki w Niemczech i trzecim najpopularniejszym w Europie. Należy jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie np. do podparyskiego Disneylandu, Park Europa jest otwarty tylko sezonowo i w okresie letnim więcej gości jest właśnie tutaj. Największą atrakcję stanowią kolejki górskie Blue Fire i Silver Star. Bilet wstępu kosztuje 44,50 euro (189 zł), a dla dzieci poniżej 12 roku życia 38,50 euro (163 zł).

32 km na wschód od Paryża, na dawnych polach buraczanych, znajduje się baśniowy Disneyland - największe wesołe miasteczko w Europie. Powstało w 1955 roku. W parku rozrywki znajdziemy m.in. ulicę, po której kręcą się postacie z filmów Disneya, krainę Dzikiego Zachodu, krainę przygód przywołującą świat z Baśni 1000 i 1 nocy. Symbolem wesołego miasteczka jest zamek, który przypomina jedną z największą atrakcji Niemiec - Neuschwanstein. Wycieczka do tego bajkowego świata to marzenie każdego dziecka. Bilet wstępu kosztuje 62 euro (264 zł), ulgowy 55 euro (234 zł).

Autor: shutterstock.com

Źródło: Shutterstock.com

Największy włoski park rozrywki, Mirabilandia, znajduje się niedaleko Rawenny. Powstał w 1992 roku i zajmuje obszar 30 ha. Tuż obok znajduje się Mirabilandia Beach, park wodny o powierzchni 10 ha. W wesołym miasteczku wydzielono 7 stref, w których znajdziemy konkretne atrakcje. Przykładowo "La vecchia Europa" to tradycyjne wesołe miasteczko, w Adventureland czekają na nas atrakcje przygodowe, a "Bimboboli" to obszar dla najmłodszych. Najwięcej emocji wzbudza przejazd kolejkami górskimi: iSpeed i Katun. Bilet wstępu kosztuje 29,9 euro (127 zł), a dla dzieci poniżej 140 cm 24,9 euro (106 zł).

Na turystów wypoczywających w Katalonii czeka PortAventura, wesołe miasteczko w pobliżu miejscowości Salou, 10 km od Tarragony i 90 km od Barcelony. Powstało w 1995 roku i co roku przyciąga 4 miliony odwiedzających. To największy park rozrywki w Hiszpanii i południowej Europie. Znajdziemy tu ponad sto atrakcji, m.in. największą kolejkę górską na Starym Kontynencie. Bilet wstępu kosztuje 45 euro (191 zł), ulgowy 39 euro (166 zł).